Formaţia U Craiova 1948 a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Sepsi Sfântu Gheorghe, într-un meci din etapa a XV-a a Ligii 1. Deși au jucat acasă, craiovenii au fost dominați în prima repriză, doar intervenția portarului Popa făcând tabela să nu se modifice.

Craiovenii însă au deschis scorul în primele minute ale celei de-a doua reprize, după o pasă dată cu capul în careul mic, Bălan a reușit să înscrie cel de-al patrulea său gol. Egalarea a venit cu șase minute mai târziu când Luckassen, lasat singur, l-a executat din careu pe Robert Popa de la 12 metri de poartă.

Au marcat: Bălan ’51 / Luckassen ‘57

Meciul a început cu o mică întârziere, din cauza unor probleme la sistemul de comunicare dintre arbitri.

U Craiova 1948: Popa – Negru, Kovacic, Huyghebaert, Buşu – Asamoah, Albu (Bauza ’80), Van Durmen (Raicea ’80) – Sidibe (Ondaan ’72), Compagno, Bălan (Achim ’72).

Sepsi: Niczuly – Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Dumitrescu – Gonzalez, Păun (Aganovic ’62), Achahbar (Chunchukov ’71) – Bărbuţ (Askovski ’70), Luckassen (Bojic ’89), Ştefănescu (Golofca ’62).

Cartonaşe galbene: Albu ’43, Bălan ’49, Durmen ’55 / Păun ‘42

Arbitri: Ovidiu Haţegan – Mircea Mihail Grigoriu, Ciprian Florin Danşa – Horaţiu Feşnic